Portugalia – przedłużenie stanu wyjątkowego od 1 kwietnia 2021.

Zgodnie z zarządzeniem nr 3358/2021 o ruchu lotniczym do i z kontynentalnej części Portugalii dozwolone są:

  • Loty z i do krajów UE oraz stowarzyszonych z obszarem Schengen tylko w przypadku podróży niezbędnych z i do następujących krajów: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria i Szwecja.
  • Loty z Australii, Chin, Korei Południowej, Nowej Zelandii, Rwandy, Singapuru, Tajlandii, Hong Kongu i Macau.
  • Loty do i z krajów spoza UE lub Schengen, tylko w przypadku niezbędnych podróży.
  • Loty umożliwiające obywatelom portugalskim lub obywatelom innych krajów posiadającym zezwolenie na pobyt w Portugalii powrót do Portugalii oraz loty umożliwiające obywatelom zagranicznym przebywającym w Portugalii powrót do swoich krajów, o ile są autoryzowane przez właściwe organy tych krajów.

Wszystkie loty do i z Wielkiej Brytanii i Brazylii są zawieszone do godz. 23:59 dnia 15 kwietnia 2021 r.

Wszyscy pasażerowie, z wyjątkiem dzieci poniżej 24 miesiąca życia, muszą przed wejściem na pokład samolotu przedstawić wynik negatywny testu na obecność COVID-19 (RT-PCR), wykonanego w ciągu 72 godzin przed wejściem na pokład.

Pasażerowie pochodzący z Bułgarii, Republiki Czeskiej, Cypru, Estonii, Francji, Węgier, Włoch, Malty, Polski, Słowenii i Szwecji, po wjeździe do Portugalii są zobowiązani poddać się 14-dniowej izolacji. Wyjątek stanowią pasażerowie odbywający podróż niezbędną, których czas pobytu na terytorium Portugalii, potwierdzony biletem powrotnym, nie przekracza 48 godzin.

Kontrola na granicy lądowej z Hiszpanią została utrzymana, ruch pasażerski kolejowy i morski jest zawieszony.