Wybory Prezydenckie

Sekcja Konsularna Ambasady Portugalii w Warszawie informuje, że w związku z Wyborami Prezydenckimi wyznaczonymi na 24 stycznia 2016, z dniem 25 listopada 2015 zostaje zawieszona możliwość wpisania się do Rejestru Wyborców (ostatni dzień, kiedy można to zrobić to 24 listopada br)

Świąteczny charytatywny Bazar Ambasad

W dniu 29 listopada 2015, w godz. 10.00-17.00, w hotelu Marriott w W-wie odbędzie się XVIII Świąteczny Charytatywny Bazar Ambasad, organizowany przez Małżonki Ambasadorów akredytowanych w Polsce, pod patronatem Pierwszej Damy RP, Pani Agaty Kornhauser-Duda.

Wstęp – 5 zł

Bazaar Poster_A3_Polish GREEN

 

REJESTR WYBORCÓW

Sekcja Konsularna Ambasady Portugalii w Warszawie informuje, iż możliwość zapisania się w rejestrze wyborczym w Warszawie została wznowiona i będzie możliwa do połowy listopada (60 dni przed wyborami prezydenckimi).

Przypominamy również, że:

  • w przypadku, gdy obywatel Portugalii zmieni swój adres zamieszkania w dowodzie osobistym na adres zagraniczny, automatycznie przestaje figurować w rejestrze wyborców w Portugalii, jednak aby być uprawnionym do głosowania za granicą, musi dokonać wpisu do rejestru wyborców za granicą;
  • jeśli obywatel Portugalii w swoim dowodzie osobistym zachowuje adres zamieszkania w Portugalii, ale chce głosować na granicą, jest to możliwe, jeśli dokona wpisu do rejestru wyborców za granicą i udokumentuje stały charakter swojego pobytu;
  • nie jest możliwe natomiast przebywanie przez dłuższy czas za granicą i skorzystanie z procedury wcześniejszego głosowania tylko na podstawie wpisu w dowodzie osobistym o adresie zamieszkania w Portugalii.

8 października 2015 – Wines of Portugal tasting in Warsaw, Hotel nterContinental

The first edition of the Wines of Portugal tasting in Warsaw, organized by the Polish-Portuguese Chamber of Commerce and ViniPortugal, held on the 8th October 2015 at Hotel InterContinental in Warsaw.

The event was attended by over 400 people, including 100 professionals of the wine industry (sommeliers, importers, HoReCa) that came from all around Poland to taste superb Portuguese wines. 29 Portuguese wine producers were present in the Wine Fair, showing some of the best wines the country has to offer.
wt4

Prezentacja albumu „Portugalio. Dziekujemy!”

8 września 2015

W Cozninha Velha w Ministerstwie Spraw Zagranicznym w Lizbonie odbyła się uroczysta prezentacja albumu „Portugalio, dziękujemy!“,  który został opracowany przez J.E. Ministra Jana Stanisława Ciechanowskiego, Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przy wsparciu Ambasady Portugalskiej w Warszawie w ramach obchodów 75. rocznicy przyjęcia przez Portugalię polskich uchodźców cywilnych i wojskowych podczas II Wojny Światowej. Podczas ceremonii m.in. byli obecni Sekretarz Stanu ds. Europejskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Bruno Maçães, Ambasador Polski w Lizbonie Pan Bronisław Misztal.

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z wizytą w Portugalii

 album10 album9 album8 album7 album4 Zdjęcia:  Ambasada Polski w Lizbonie

I Konferencja Europejska o Uzależnieniach

W dniach 23 i 25 września 2015 w Lizbonie odbędzie się I Konferencja Europejska o Uzależnieniach. Jest to inicjatywa SICAD (Wydziału Interwencyjnego Uzależnień),międzynarodowego magazynu naukowego “Addiction”,  EMCDDA (European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction) oraz ISAJE (International Society of Addiction Journal Editors). Wiecej informacji oraz rejestracja na stronie http://www.lisbonaddictions.eu/start#register.